..:::وبلاگ تخصصی آموزش ودانلود نرم افزار:::..
آموزش و راه کارهای کامپیوتر -مقاله کامپیوتر-قالب -ویندوز XP- ویستا -رمز

منوی کاربری

وبلاگ را صفحه ی خانگی خود کنید ارسال ایمیل برای مدیر وبلاگ اضافه کردن به علاقمندی ها


پیغام مدیر :

بازدیدکننده ی عزیز ورود شما را خوش آمد می گویم . امیدوارم مطالب این وبلاگ مورد استفاده ی شما قرار گیرد و لحظات خوشی را در این وبلاگ سپری کنید . نقطه نظرات خود را برای بهبود وبلاگ مطرح نمایید .

خبرنامه

لوگو

©Copyright


Copyright © 2003-2010
Ali Faryabi


All rights reserved

www.alisalar.blogsky.com


آرشیو

مشاهده آرشیو


[خوش آمدید]

چهارشنبه 17 شهریور‌ماه سال 1389
ویندوز 8؛ نخستین زمزمه‌ها
 
اعداد و ارقام نشان می‌دهند، مایکروسافت در هر ثانیه هفت کپی از ویندوز 7 را می‌فروشد، اما این به ‌‌آن معنا نیست که بزرگ‌ترین شرکت نرم‌افزاری دنیا هیچ برنامه‌ای برای آینده نداشته باشد. فرآیند توسعه ویندوز 8 پیش از تکمیل و عرضه ویندوز 7 آغاز شده بود. دلیل این که مایکروسافت می‌توانست به‌طور همزمان روی دو سیستم عامل کار کند، این بود که گروه‌های مختلف در این شرکت روی بخش‌های متفاوتی از سیستم عامل کار می‌کنند. به‌تازگی تعدادی از اسلایدهای محرمانه مایکروسافت به اینترنت راه پیدا کرده‌اند که برنامه‌های این شرکت را برای ویندوز 8 فاش می‌کنند. به‌نظر‌می‌رسد حوزه‌های کلیدی تمرکز مایکروسافت، عملکرد و سیستم‌های Instant-on هستند. در‌عین‌حال، مایکروسافت تصمیم دارد، پشتیبانی از نسل بعدی راه‌حل‌های اتصال پر سرعت نظیر USB 3.0 و Bluetooth 3.0 را به سیستم عامل بعدی خود اضافه کند. جنبه‌های مختلفی که در اطلاعات افشا شده قابل‌توجه هستند که در ادامه ذکر خواهند شد.

نگاه مایکروسافت به اپل
در بین اطلاعات منتشر‌شده، یک اسلاید گویا (و صریح) به‌چشم می‌خورد که نشان می‌دهد مایکروسافت هنگام طرح‌ریزی ویندوز 8 به‌طور‌‌آشکار عملکردهای شرکت اپل را مورد توجه قرار‌داده است. در این اسلاید که با عنوان «How Apple dos it: A virtuous cycle» مشخص شده است، مایکروسافت چرخه جذب مشتری و وفاداری به نشان تجاری اپل را تجزیه کرده و به بررسی ارزش آن پرداخته است. هر چند که تا حدودی بدیهی به‌نظر‌می‌رسد، اما مایکروسافت در‌نظر‌دارد تا همان وضعیت «این محصول صرفاً کار می‌کند» را برای ویندوز ایجاد کند که محصولات اپل به‌خاطر آن شهرت دارند شکل (1).

شناسایی هویت
به‌نظر می‌رسد، برنامه‌ریزی‌های زیادی درباره نحوه دسترسی کاربران به ویندوز انجام شده است. یکی از اسلایدهای جالب، نمونه‌ای است که Log-in یک کاربر را از طریق تشخیص چهره نشان می‌دهد. در ابتدا شما چهره خود را به سیستم معرفی می‌کنید و پس از آن تنها کاری که باید انجام دهید این است که در مقابل سیستم قرار گرفته، تصویر خود را با استفاده از وب‌کم به سیستم داده و سپس بر‌اساس تشخیص چهره وارد سیستم شوید. یک اسلاید دیگر، سایر ملاحظات مایکروسافت را برای ویندوز 8 نشان می‌دهد که هویت کاربر را در‌نظر‌گرفته‌اند. به‌عنوان‌مثال، حساب‌های کاربری شیوه اصلی دسترسی به ویندوز برای اشخاص خواهند بود. به‌عنوان قابل توجه‌ترین نکته، حساب‌های کاربری ویندوز می‌توانند به کلاود متصل باشند و امکان جابه‌جایی تنظیمات و اولویت‌ها مابین کامپیوترها ، ابزارها و همچنین Log-on سیستم‌ها روی سایت‌های وب از طرف کاربر را فراهم می‌کند. تمام این موارد، بیانگر تکامل هویت ویندوز از یک وضعیت متمرکز بر ماشین به یک سطح متمرکز بر کاربر است.

چرخه محصولدر بخش دیگری از اطلاعات منتشر شده، مشخص شده است که چطور مایکروسافت تصمیم گرفته چرخه محصول ویندوز‌8 خود را به سه مرحله تقسیم کند:   _ طرح‌ریزی (از Framing تا Vision): فکر کردن به تصویر بزرگ محصول، موضوع‌ها، سناریوها و فهرست شناسایی ویژگی‌ها
  _ توسعه (از Vision تا Beta): طراحی و ایجاد ویژگی‌ها، اصلاح‌ SKU‌ها (Self-Keeping Units) و پیشنهادهای ارزشی، آغاز اشتراک‌گذاری کد
  _ آماده‌سازی (از Beta تا GA+90): تکمیل ویژگی‌ها و اصلاح باگ‌ها، پیاده‌سازی و رهگیری معیارهای آمادگی، تمرکز بر ایجاد تجربه‌های کاربری عالی

اهداف تمایزی ویندوز 8

در مورد بازار هدف از نظر مشخصه‌های فیزیکی (Form Factor) دستگاه‌ها، به‌نظر می‌رسد که سه تمرکز اصلی مایکروسافت برای ویندوز 8 عبارتند از کامپیوترهای لوحی، لپ‌تاپ و‌ کامپیوترهای دسکتاپ مجتمع. یکی از جنبه‌های کلیدی اطلاعات منتشر شده این است که مایکروسافت کامپیوترهای لوحی را به‌عنوان یک دستگاه کلیدی مورد توجه خود ذکر کرده است. با این اوصاف، هنوز هم امکان ارائه این کامپیوترها با سیستم‌عامل ویندوز وجود دارد.

حوزه‌های بازدهی انرژی
برمبنای اطلاعات جدید، مایکروسافت در نظر دارد تا دو تابع Logoff و Hibernate را ترکیب کند تا به یک Off-State جدید برسد. احساس و رفتار این ویژگی، در‌ظاهر به Boot-Shutdown شباهت دارد، اما بسیار سریع‌تر خواهد‌بود.

پشتیبانی در ویندوز 8
قرار بودبخش Help and Support یکی از تمرکزهای اصلی در ویندوز 7 باشد، اما موضوع در آن زمان کنار‌گذاشته شد. حال به‌نظر‌می‌رسد که تمرکز مذکور در ویندوز 8 برگشته و هدف آن کمک به کاربران است تا با چگونگی واکنش و نوع اقدام‌هایی که هنگام وقوع یک مشکل باید انجام دهند، آشنایی پیدا کنند.

ریست با فشار یک کلید

در اینجا با یک موضوع جالب‌توجه روبه‌رو هستیم. به نظر می‌رسد، مایکروسافت در حال برنامه‌ریزی عملکردی برای یک کلید ریست است که در اصل برای نصب دوباره ویندوز طراحی شده، در‌حالی‌که تمام فایل‌های شخصی، نرم‌افزارهای کاربردی و تنظیمات شما را حفظ می‌کند، بدون آن که کاربر نیاز داشته باشد از تمام این موارد کپی پشتیبان تهیه کند. یک سناریو در یکی از اسلایدها ارائه شده است تا چگونگی کار آن را به نمایش بگذارد.

1– جان متوجه می‌شود که کامپیوتر‌ تحت ویندوز 8  او به‌تازگی عملکرد ضعیفی دارد و نمی‌تواند راه‌حلی را برای آن پیدا کند. او کلید ریست را فشار می‌دهد و گزینه‌ ریست کردن کامپیوتر‌تحت ویندوز 8  خود را انتخاب می‌کند.
2 – در حالی که جان به دنبال یک شروع تازه است، تصمیم می‌گیرد کامپیوتر خود را با آگاهی از این نکته که تمام فایل‌های او امن هستند، ریست کند.
3– ویندوز 8 به‌طور خودکار فایل‌ها و تنظیمات شخصی‌سازی را حفظ کرده و حساب‌های کاربری را به نصب جدید انتقال می‌دهد.
4– ویندوز به وضعیت پیش‌فرض خود برگشته و دوباره راه‌اندازی می‌شود.
5– پس از راه‌اندازی دوباره، جان می‌تواند برای نصب دوباره نرم‌افزارهای کاربردی که از فروشگاه آنلاین مایکروسافت خریداری کرده به این فروشگاه آنلاین مراجعه کند و فهرستی از نرم‌افزارهای دیگری را که خارج از این فروشگاه نصب کرده بوده‌، ببیند.

فروشگاه نرم‌افزارهای کاربردی
اگرچه مایکروسافت در‌گذشته نیز تجسمی از این مفهوم را با Windows Marketplace آزمایش کرده بود، اما سیستم‌عامل ویندوز 8، «Windows Store» را معرفی خواهد کرد. بله؛ Windows Store یک فروشگاه نرم‌افزار کاربردی خواهد بود که به شما امکان می‌دهد نرم‌افزارهای کاربردی را برای ویندوز (و به احتمال ابزارهای موبایل مایکروسافت نظیر Windows Phone، ZuneHD و ...) خریداری کنید. مایکروسافت یک شالوده مستحکم را برای این منظور ایجاد کرده است، موارد تشریح‌شده در اسلایدها عبارتند از: تجربه مشتریان، تجربه برنامه‌نویسان و تجربه کانال (برای شرکای تجاری). برای مشتریان، به‌نظر می‌رسد که مایکروسافت به تجمیع نتایج Windows Store در SERPهای محلی و Bing و همچنین Windows Search علاقه‌مند است. برای برنامه‌نویسان به‌ظاهر یک پانل عالی برای ردیابی هر معیاری که ممکن است شما به‌عنوان یک برنامه‌نویس مایل به پی‌گیری آن باشید، وجود دارد.

در‌خاتمه، مایکروسافت موفقیت Windows Store را برای مصرف‌کنندگان به‌صورت «تهیه نرم‌افزارهای کاربردی که می‌خواهند، احساس می‌کنند با آن‌ها راحت هستند یا می‌توانند روی هر ابزار ویندوز 8 از آن‌ها استفاده کنند» تعریف می‌کند. در‌حالی‌که هنوز مشخص نیست مایکروسافت فرآیند کدنویسی سیستم‌عامل جدید خود را از چه زمانی آغاز خواهد کرد، اما مستندهای موجود نشان می‌دهند که در حال حاضر این شرکت این پرسش را برای شرکای سخت‌افزاری همکار خود مطرح کرده است که آیا Bluetooth 3.0+ HS و IEEE 1394 برای مشتریان مهم هستند یا خیر؟ باید منتظر ماند و دید که آیا FireWire به پایان راه خود رسیده است یا خیر؟


لینک های مفید

روزانه

نظرسنجی

آمار بازدید کنندگان

تعداد بازدیدکنندگان : 540240


رتبه وب لاگ

 

کپی برداری از مطالب وبلاگ فقط با ذکر منبع مجاز می باشد .