..:::وبلاگ تخصصی آموزش ودانلود نرم افزار:::..
آموزش و راه کارهای کامپیوتر -مقاله کامپیوتر-قالب -ویندوز XP- ویستا -رمز

منوی کاربری

وبلاگ را صفحه ی خانگی خود کنید ارسال ایمیل برای مدیر وبلاگ اضافه کردن به علاقمندی ها


پیغام مدیر :

بازدیدکننده ی عزیز ورود شما را خوش آمد می گویم . امیدوارم مطالب این وبلاگ مورد استفاده ی شما قرار گیرد و لحظات خوشی را در این وبلاگ سپری کنید . نقطه نظرات خود را برای بهبود وبلاگ مطرح نمایید .

خبرنامه

لوگو

©Copyright


Copyright © 2003-2010
Ali Faryabi


All rights reserved

www.alisalar.blogsky.com


آرشیو

مشاهده آرشیو


[خوش آمدید]

سه‌شنبه 3 اسفند‌ماه سال 1389
مرکز تلفن پیشرفته شبکه ای (IP PBX)

 

مراکز تلفن شبکه ای، نسل جدید PBX ها هستند که بدلیل تنوع خدمات و راحتی استفاده از آنها بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. امکاناتی از جمله عدم وابستگی کاربر به محل و امکان استفاده از سرویسهای تلفن داخلی در هر نقطه از دنیا، خدمات صندوق صوتی، انتقال مکالمه، کنفرانس، پاسخگوی خودکار، منشی هوشمند، قرائت خودکار متن برای مخاطبین، خدمات فکس بر روی شبکه، خدمات Messenger، خدمات پست الکترونیک محلی، امکانات متنوع گزارشی از نحوه و میزان تماسها در سیستم، امکان اتصال به سرویس دهندگان خارجی برای برقراری مکالمات خارجی از طریق اینترنت با هزینه ای اندک، ضبط خودکار مکالمات و دهها امکان دیگر با رابط کاربری تحت وب میتواند تمامی نیازهای تلفنی یک مجموعه کوچک، متوسط و بزرگ را پوشش دهد.

این سیستم با قابلیت های متعدد میتواند ارتباطات چند رسانه ای را میان همه کاربران یک سازمان تسهیل نماید. با ادغام عملکرد چندین سخت افزار مجزا در یک سیستم پیشرفته و کارآمد و نیز به کار گیری فن آوری VOIP این سیستم گزینه مناسبی را برای تسهیل مناسبات اداری، اقتصادی و اجتماعی پیش رو قرار می دهد علاوه بر این مزایا راه اندازی، استفاده و نگهداری این سیستم بسیار آسان است . بعلاوه برای استفاده از تلفنخانه به کابل کشی مجزا نیازی نیست و از بستر شبکه برای ارتباطات فکس و تلفن و ویدئو نیز استفاده میشود.

با استفاده از امکانات منحصر بفرد تلفنخانه، همه کاربران، در هر مکانی که باشند تنها با متصل شدن به اینترنت، در شبکه تلفن مرکزی سازمان در دسترس خواهند بود. به عبارت دیگر ارتباط مستقیم میان همه کاربران، صرف نظر از موقعیت آنها در ساختمان، شهر و یادر هرجای دیگر به سادگی میسر است. کاربران این سیستم می توانند از اداره، منزل شعب دیگر سازمان و یا حتی در حال سفر، وارد این سیستم شده، همه قابلیتهای آن بهره مند شوند.

همه کاربران، صرف نظر از رده سازمانی، در مکالمات تلفنی از کیفیت بالای صدا و ابزارهای کارآمدی برخوردار هستند که در حداقل زمان بهینه سازی فعالیت های آنان را در پی دارد. این سیستم قابلیت های کارآمدی را مانند ارسال پیام های فوری، کنفرانس تلفنی، تهیه لیست مکالمات، تماس و پاسخگویی اتوماتیک، برای کاربران به همراه دارد. برای استفاده از تلفنخانه نیازی به صرف هزینه برای گوشی تلفن نیست و میتوان از تلفنهای نرم افزاری بهره برد.

• مدیریت آسان کاربران
در این سرویس، افرودن و حذف کاربران و یا ایجاد محدودیت در دسترسی کاربران به بخشی از قابلیتهای سیستم، به سادگی امکان پذیر است. برای نمونه، ایجاد کلمه عبور برای کاربران، امکان شماره گیری بین المللی تنها برای کاربران خاص، ایجاد محدودیت در تماس از یک قسمت سازمان به شماره تلفن و یا قسمت دیگر سازمان و ایجاد تنظیمات دلخواه دیگر، از قابلیت های این سرویس است .

از سوی دیگر می توان با ایجاد تنظیماتی، هزینه تماس های بین المللی سازمان را به میزان چشمگیری کاهش داد . برای مثال، تلفنخانه تماسهای به مقصد لندن را از طریق شعبه سازمان در شهر لندن و یا تماسهای به مقصد تورنتو را از طریق شعبه واقع در آمریکای شمالی برقرار می کند. در این صورت سیستم به صورت هوشمند، تماسهای بین المللی را به شعبه ای از سازمان هدایت می کند که هزینه کمتری داشته باشد.

• کنفرانس تلفنی
برای ایجاد یک اتاق کنفرانس صرفا” کافیست افراد مورد نظر، شماره اتاق کنفرانس را گرفته، وارد فضای مجازی اتاق کنفرانس شوند. هیچ یک از افراد پشت ملودی انتظار نمی مانند. در عین حال، تعداد نفرات حاضر در کنفرانس و نیز تعداد اتاق های آن محدودیتی ندارد. ضمنا مدیر سیستم میتواند با تعریف کلمه عبور خاصی، افراد مورد نظر خود را به کنفرانس دعوت نموده و از ورود افراد متفرقه جلوگیری نماید.

• یکپارچگی تلفنهای داخلی در سازمانهای چند دفتری
با استفاده از تلفنخانه دفاتر خارج از مجموعه ساختمانی شرکت مادر، می توانند به شبکه تلفن داخلی شرکت متصل شوند .در این سرویس محدودیت مکانی کاربر از میان رفته، کاربر صرفا با اتصال گوش خود به اینترنت، در دسترس خواهد بود. علاوه بر این کاربر می تواند بدون انجام هیچ تنظیم خاصی صبح ها در منزل، ظهرها در شرکت و عصرها در شعبه دیگر، با یک شماره اختصاصی، جوابگوی تلفن داخلی خود باشد.این قابلیت در صرفه جویی هزینه های شرکت های چند دفتری، تاثیر چشمگیری دارد.

• انتقال خطوط بین دفاتر مختلف
یکی دیگر از مزایای استفاده از تلفنخانه، امکان انتقال بوق خطوط تلفن یک محل به محلی دیگر است. به این ترتیب میتوان یک یا چند خط را به این سیستم متصل کرده و کاربران در سراسر دنیا بدون در نظر گرفتن موقعیت جغرافیائی از بوق این خطوط بصورت محلی استفاده نمایند. بدیهی است که تماس با این خطوط نیز به کاربران منتقل خواهد شد.

• افزایش خطوط ورودی کاربر بدون سیم کشی
در تلفنخانه، کاربران برای این تعداد خطوط ورودی به گوشی خود را افزایش دهند، بدون این که نیازی به سیم کشی مجدد و یا استفاده از گوشی های متعدد باشد، صرفا” گوشی خود را به گوشی با تعداد ورودی بیشتر تبدیل می کنند.

• پاسخگوی خودکار (منشی هوشمند)
با استفاده از سرویس پاسخگویی اتوماتیک تلفنخانه، ضمن کاهش بار مالی شرکت در پاسخگویی هم زمان به تلفن ها، تماس مشتریان با بخشهای مختلف به صورت هوشمند هدایت می شود. در این حالت می توان تماس های تلفنی به سازمان را بر اساس شماره تماس گیرنده و یا زمان تماس به طور خودکار پاسخ داد. از سوی دیگر، با استفاده از این قابلیت تماس های غیر ضروری کاهش پیدا می کند.

• صندوق صوتی
با این سرویس، سیستم به فرمان کاربر به صورت یک منشی تلفنی عمل می کند و پیغام های او را دریافت کرده، به صورت فایل صوتی به آدرس پست الکترونیک او ارسال می کند. ضمنا کاربر میتواند در هر لحظه با استفاده از رمز خود با صندوق صوتی متصل شده و پیغامها را یکی یکی و بصورت OnLine گوش کند.

• موزیک انتظار
با تلفنخانه می توان برای قسمت های گوناگون شرکت وی ا افراد مختلف، ملودی های متفاوتی پخش کرد. همینطور می توان با توجه به روزهای و ساعات کاری گوناگون، ملودیهای مختلفی را انتخاب کرد.

• افزایش خطوط تلفن ورودی به سیستم
با استفاده از تلفنخانه می توان خطوط تلفن سازمان را بدون محدودیت و یا هزینه اضافی افزایش داد. برای مثال اگر یک مشتری با هریم از شماره های سازمانی که در ۷ کشور و یا ۱۰ شهر شماره تلفن دارد تماس بگیرد، وارد سیستم تلفن داخلی سازمان می شود. توزیع هدفمند ترافیک تماس های تلفنی در کل سازمان و همینطور همپوشانی ۲۴ ساعته در پاسخگویی به مشتریان، از دیگر مزایای استفاده از تلفنخانه میباشد.

• افزایش شماره های داخلی بدون محدودیت و سیم کشی
در صورت نیاز به افزایش تعداد کاربران، تنها باید مجوز ظرفیت سیستم را بصورت نرم افزاری ارتقاء داد. با گسترش سیستم در تمام مجموعه، در کوتاهترین زمان و بدون نیاز به کابل کشی، افزایش تعداد کاربران بدون محدودیت مقدور خواد بود.

• اتصال به VoIP Gateway
با به کار گیری این امکان در تلفنخانه برای برقراری تماس های بین شهری و بین المللی، ضمن این که هزینه تلفن راه دور سازمان به نحو چشمگیری کاهش می یابد، خطوط تلفن شهری سازمان نیز اشغال نمی شود. در این سرویس، با بهره گیری از فن آوری VOIP و بدون ایجاد وقفه در کار سیستم به صورت اتوماتیک و با کیفیتی معادل سیستم عادی مخابرات، تماس های راه دور بر قرار خواهد شد.

• ایجاد محدودیت تماس مبداء و مقصد
با استفاده از این سرویس می توان بر اساس موقعیت و یا شماره تماس کاربر، برای تماس با شماره های مخصوص محدودیت ایجاد کرد. بعلاوه با تعیین سطح دسترسی میتوان ترافیک ورودی و خروجی به سازمان را مدیریت نمود.

• تعیین زمان انتظار
با استفاده از این سرویس پس از تعیین زمان انتظار پشت خط، به کاربری که با چندین تماس همزمان مواجه شده، اطلاع داده می شود که زمان انتظار فرد پشت خط به پایان رسیده است . از سوی دیگر می توان به صورت چرخشی با افراد پشت خط مکالمه کرد.

• سرویس فکس در شبکه
در تلفنخانه می توان فکس های ارسال شده به سازمان را مدیریت کرد. از سوی دیگر بدون این که نیازی به اختصاص شماره خاصی برای فکس باشد، سیستم به صورت خودکار فکس را دریافت و به صورت پست الکترونیک، به فرد و یا واحد مورد نظر ارسال می کند . همینطور بدون نیاز به نصب دستگاه فکس، تلفنهای عادی به صورت دو منظوره بهره برداری می شوند.

• لیست انتظار
در این سرویس کلیه اطلاعات مربوط به تماسها ( مانند شماره مبدا و مقصد مکالمه، مدت مکالمه، اعضای حاضر در کنفرانس ….) در بانک اطلاعاتی سیستم ذخیره می شود. از این اطلاعات می توان به صورت چاپی و یا بر روی صفحات تارنما گزارش تهیه کرد و در اختیار مدیران سازمان قرارداد . ویژگی دیگر، امکان محاسبه و صدور صورتحساب هزینه مکالمات شخصی کاربران شرکت هایی است که در نظر دارند هزینه مکالمات غیر اداری کاربرانشان را دریافت دارند. در این صورت، با استفاده از اطلاعات تماسهای کاربران و نرخ مکالمه، می توان برای کاربران صورتحساب صادر کرد.

• سیستم مسنجر محلی
با استفاده از این امکان در تلفنخانه میتوان یک مسنجر محلی را سامان داد. در این حالت کاربران بدون نیاز به اتصال به سرویسهایی چون Yahoo و یا GTalk میتوانند بصورت محلی از این سرویسها استفاده کنند.

• سیستم پستخانه محلی
استفاده از Mail Server های خارجی مانند MDaemon, MS Exchange و Mail enable همواره با مشکلات متعددی همراه است. عدم پشتیبانی مناسب، ویروسها و هرزنامه ها، عدم ارائه امکانات POP3, IMAP, SMTP, WebMail بصورت یکپارچه، عدم امکان استفاده از خط و زبان فارسی، تاریخ شمسی و نظائر آن از جمله اشکالات نرم افزارهای خارجی شمرده میشود. سیستم یکپارچه پستخانه طراحی شده در تلفنخانه میتواند بعنوان یک Mail Server محلی عمل کرده و ضمن رفع مشکلات فوق، براحتی جایگزین اینگونه نرم افزارها گردد.

• گزارشات مفصل و گرافیکی
در پستخانه تمامی فعالیت های داخلی ها، خطوط بیرونی و نیز تماسها و کانالها بصورت گرافیکی و مفصل بصورت روزانه، هفتگی و ماهیانه قابل گزارشگیری است. این گزارشات را میتوان به صورت خروجی Excel جهت پردازش های بعدی از سیستم استخراج نمود.

تلفنخانه بصورت یک سخت افزار یکپارچه و یا نرم افزار با ظاهری شکلی عرضه شده و دارای یکسال ضمانت و پشتیبانی رایگان می باشد. از تلفنخانه میتوان بعنوان مرکز تلفن سازمانها و دوائر خصوصی و دولتی، سیستمهای پاسخگوی خودکار برای روابط عمومی و امور مشتریان، سیستمهای اطلاع رسانی گویا، مرکز تماس ۱۱۸ و نظائر آن استفاده نمود.


لینک های مفید

روزانه

نظرسنجی

آمار بازدید کنندگان

تعداد بازدیدکنندگان : 540355


رتبه وب لاگ

 

کپی برداری از مطالب وبلاگ فقط با ذکر منبع مجاز می باشد .