..:::وبلاگ تخصصی آموزش ودانلود نرم افزار:::..
آموزش و راه کارهای کامپیوتر -مقاله کامپیوتر-قالب -ویندوز XP- ویستا -رمز

منوی کاربری

وبلاگ را صفحه ی خانگی خود کنید ارسال ایمیل برای مدیر وبلاگ اضافه کردن به علاقمندی ها


پیغام مدیر :

بازدیدکننده ی عزیز ورود شما را خوش آمد می گویم . امیدوارم مطالب این وبلاگ مورد استفاده ی شما قرار گیرد و لحظات خوشی را در این وبلاگ سپری کنید . نقطه نظرات خود را برای بهبود وبلاگ مطرح نمایید .

خبرنامه

لوگو

©Copyright


Copyright © 2003-2010
Ali Faryabi


All rights reserved

www.alisalar.blogsky.com


آرشیو

مشاهده آرشیو


[خوش آمدید]

یکشنبه 10 آذر‌ماه سال 1387
برج ذخیره اطلا‌عات!

Apacer Aeolus DDR3-1800

 


اشاره :


بازار حافظه‌های مخصوص اورکلاکینگ حسابی گرم شده و تولید‌کنندگان مختلف علاوه بر تولید حافظه‌های پر سرعت، انواع و اقسام خنک‌کننده‌های مخصوص حافظه را نیز روی آن نصب می‌کنند.

بازار حافظه‌های مخصوص اورکلاکینگ حسابی گرم شده و تولید‌کنندگان مختلف علاوه بر تولید حافظه‌های پر سرعت، انواع و اقسام خنک‌کننده‌های مخصوص حافظه را نیز روی آن نصب می‌کنند. یکی از این حافظه‌های پرسرعت، سری Aeolus شرکت Apacer است که رکورد مرتفع‌ترین ماژول حافظه را از آن خود کرده است!

استفاده از هشت چیپ‌ست 128 مگابایتی ساخت Micron (که یکی از نام‌های معروف در دنیای اورکلاک است) با زمان تأخیر 20-7-7-7 (در کیت دو گیگابایتی) در ولتاژ 9/1 ولت و همچنین حداکثر پهنای باند 8/28 گیگابایت، Aeolusرا به گزینه مناسبی برای حرفه‌ای‌ها تبدیل می‌کند.

همچنین این سری از حافظه‌ها از استاندارد XMP شرکت اینتل نیز پشتیبانی می‌کنند که در نتیجه آن می‌توانید در صورت پشتیبانی بایوس، تنظیمات اورکلاک مختلفی را برای حافظه‌ها تعریف کنید. برای حل مشکل گرما در اثر اورکلاک کردن، Apacer از یک خنک‌کننده عجیب و مرتفع استفاده کرده است.

خنک‌کننده روی هر یک از ماژول‌ها از یک صفحه دولایه که ارتفاع آن تقریباً سه برابر یک ماژول حافظه است تشکیل شده که در بالای آن نیز یک فن قرار دارد. به گفته Apacer، خنک‌کننده دو لایه کاملاً روی چیپ‌ست‌های حافظه را پوشانده است و گرد و غبار به آن نفوذ نخواهد کرد (گرد و غبار مانند عایق عمل کرده و مانع دفع کامل گرما می‌شود).

همچنین دولایه بودن خنک‌کننده باعث می‌شود تا سطح تماس آن با محیط بیشتر شده و در نتیجه فرآیند دفع گرما سریع‌تر صورت بگیرد. طبق اطلاعاتی که Apacer ارائه کرده، این سیستم می‌تواند حداکثر تا بیست درجه سانتی‌گراد دما را در زمان اورکلاکینگ کاهش دهد.

متأسفانه Apacer هیچ‌گونه اطلاعاتی درباره نوع فن و سرعت آن منتشر نکرده است و در نتیجه نمی‌توانیم در مورد آن قضاوت دقیقی داشته باشیم، اما با توجه به عکس‌ها، هوایی که توسط فن به داخل کشیده می‌شود، از شیار‌های کنار خنک‌کننده خارج می‌شود.

همچنین به دلیل کوچک بودن اندازه فن و نزدیکی ماژول‌های حافظه هنگام نصب روی مادربورد، ممکن است در سرعت‌های چرخش بالا نویز نسبتاً آزار‌دهنده‌ای ایجاد شود. در تستی که سایت ITP.net روی Aeolus انجام داده، حداکثر ولتاژ 2/2 با سرعت 2055 مگاهرتز و زمان تأخیر 24-9-9-9 گزارش شده است.
فرکانس در زمان تأخیر 24-8-8-8 به 1933 مگاهرتز رسیده که برای یک حافظه مخصوص اورکلاک رقم قابل توجهی است.

مزایا


3 کارایی

88 از 100 

3 امکانات

81 از 100

3 ارزش

73 از 100

3 امتیاز

6/80 از 100

قابلیت اورکلاک خوب، پشتیبانی از XMP، خنک‌کننده با کارایی مناسب

معایبارتفاع زیاد خنک‌کننده (گاهی مواقع دردسرساز می‌شود)


لینک های مفید

روزانه

نظرسنجی

آمار بازدید کنندگان

تعداد بازدیدکنندگان : 540358


رتبه وب لاگ

 

کپی برداری از مطالب وبلاگ فقط با ذکر منبع مجاز می باشد .